Czy ten przyrost bety nie jest za niski?

Witam serdecznie, staramy się z mężem o dziecko. 27.02 była ostatnia miesiączka. Powinnam dostać kolejną 28.03 ale do dziś jej brak (02.04) Zrobiłam kilka testów ciążowych na których pojawiła się ledwo widoczna druga kreska. 1.04 Zrobiłam pierwsze badanie beta hcg i mój wynik to 30,66 mIU/ml czy to ciąża? Jutro idę powtórzyć badania i sprawdzić przyrost bety. Czy to nie za malo jak na 5-6 tydzień? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Poziom bHCG nie jest metodą do określania wieku ciążowego. Ważne jest aby wzrost był odpowiedni. Należy udać się z drugim wynikiem do lekarza ginekologa. Pozdrawiam.