Czy ten ucisk w gardle ma podłoże nerwowe?

Witam , mam pytanie ponieważ martwi mnie ciągle mój stan zdrowia W listopadzie 2020 r zmarła na covid moja mama . Wydarzyło to się na moich oczach . Widziałem jej walkę o oddech , po jej śmierci mam cały czas ucisk w gardle , uczucie niepokoju , drżące ręce i uczucie duszności . Byłem u gastrologa , miałem RTG klatki piersiowej i wszystko wyszło dobrze . Możliwe by po daj długim czasie nadal było to na tle psychicznym ?

Uważam, że pomocnym byłoby skontaktowanie się z psychoterapeutą(tką). Nie wszyscy są w stanie sami podołać tej sytuacji. I skorzystanie psychoterapii to nie oznaka słabości, nieudolności a rozsądku i siły! A przeżycia i psychiczne i somatyczne mogą wskazywać na silne więzy z Matką. Więzy, które nie zawsze bywają kojące!

Można Pani pomóc, ale to Pani winna o nią zabiegać.