Czy ten wynik badania w kierunku HIV jest faktycznie wiarygodny?

Witam. Po ryzykownym stosunku niezabezpieczonym prezerwatywą z partnerką, która miała wielu partnerów, po około tygodniu pojawiły się następujące objawy: katar, suchy kaszel, grzybica na języku, owrzodzenie jamy ustnej, wysypka na wewnętrznej stronie przedramienia u obu rąk. Przy czym wysypka i katar zniknęły po kilku dniach, a reszta objawów utrzymuję się od 4 tygodni. Po 5 tygodniach wykonałem test w kierunku HIV, który okazał się być niereaktywny. Badanie wykonano testem przesiewowym VIDAS HIV DUO QUICK. Czy wynik badania w kierunku HIV jest wiarygodny i na ile procent?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z lekarzem specjalistą chorób zakaźnych.