Czy ten wynik jest na odpowiednim poziomie?

Witam.Zrobilam badanie krwi i moja Aminotransferaza alaninowa wynosi 10,0 U/L Mam 46lat czy ten wynik jest ok?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

normy aminotransferazy alaninowej w surowicy krwi u osób dorosłych wynoszą od 5 do 40 U/l. Podany przez Panią wynik mieści się więc w normie. Należy go również zestawić z normami obowiązującymi w laboratorium, w którym wykonywała Pani badanie, ponieważ w zależności od miejsca normy mogą się nieznacznie różnić.

Warto również udać się do lekarza, który zlecił dane badania, aby zinterpretować je biorąc pod uwagę stan zdrowia i ewentualne dolegliwości.

Więcej informacji na temat aminotransferazy alaninowej (określanej skrótem ALAT) przeczytać można w tekście, który znajduje się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/aminotransferaza-alaninowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.