Czy ten wynik kalprotektyny jest normalny?

Witam, z zalecenia lekarza wykonałam badanie kalprotektyny w kale. Wynik 49,83. Czy rzeczywiście powinnam patrzeć tak zero jedynkowo że skoro jest poniżej 50 to nie mam podejrzenia zapalenia jelo wynik wydaje mi się bardzo na granicy biorąc pod uwagę objawy, jak zmiana rytmu wypróżnień i przelewanie w jelitach. Wybieram się do lekarza, jednak wydaje mi się że odeśle mnie z tym wynikiem. Czy u zdrowej osoby to normalny wynik czy powinien być bliższy zeru?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z lekarzem, który zlecił Pani to badanie.