Czy terapeuta pracujący na NFZ może dojechać do córki?

Moja córka ma silna depresję psychotyczna i nerwice, zalecenie psychoterapia. Jednak stan córki jest bardzo poważny, jest na pampersach i od kilku lat nie wstaje z lozka. W tym wypadku psychiatra zalecił terapię w domu. Jednak nie stać nas na terapię prywatnie np przez Skype. Więc czy taki terapeuta który pracuje na NFZ, może normalnie dojechać do córki? Mieszkamy na wsi, niestety innej możliwości nie ma. Czy jest możliwość zamówienia takiej usługi. Bo wiem że np lekarze maja wizyty domowe.

Witam. Na stronie NFZ-tu widnieje następująca informacja "W uzasadnionych przypadkach masz prawo poprosić o bezpłatną wizytę domową lekarza psychiatry, psychologa lub pielęgniarki i w razie potrzeby skorzystać z bezpłatnego transportu sanitarnego. Wszelkie badania związane z leczeniem psychiatrycznym prowadzonym w ramach umowy z Funduszem są bezpłatne, a świadczeniodawca nie może pobierać żadnych dodatkowych opłat, chyba że taka odpłatność przewidziana jest w odrębnych przepisach.". Proszę zadzwonić na infolinię NFZ, opisać sytuację zdrowotną córki i zapytać jakie są możliwości, czy zacytowany przeze mnie zapis dotyczy także psychoterapii, bo wizyta psychologa nie jest tożsama z udzieleniem takiego świadczenia jak psychoterapia. Psycholog może, ale nie musi być psychoterapeutą. Sądzę, że warto także zadzwonić do Ośrodka Pomocy Społecznej, który dość często zatrudnia psychoterapeutów i zorientować się czy istnieje możliwość uzyskania nieodpłatnej psychoterapii z dojazdem do domu, a jeśli tak to jakie warunki należałoby spełnić. Pozostają jeszcze stowarzyszenia i fundacje, w których prowadzi się bezpłatną psychoterapię, lecz musiałaby się Pani dowiedzieć czy takie istnieją w pobliżu Pani miejscowości i czy w zakresie ich działania jest udzielanie świadczeń w domu. Życzę powodzenia w tej trudnej sytuacji, pozdrawiam.