Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy terapia pomoże mi wyjść z depresji, czy już nie ma dla mnie ratunku?

Witam, od 4 tygodni zażywań lek trójpierścieniowy, jest to już mój 7 lek od stycznia, wszystkiej jak na razie nie działały i z tym lekiem jest podobnie - czuję niewielka poprawę, do tego mam niemijające myśli o samobójstwie oraz wyobrażenia bez jakichkolwiek planów, mam tych myśli dość, tylko one mi przeszkadzają, bo towarzyszą mi od rana do wieczora. Mam rozpoznane zaburzenia lękowe z napadami lęku i depresję, dopiero zacznę terapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym - czy ta terapia pomoże mi z tego wyjść, czy już nie ma dla mnie ratunku?

ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Witam!

Nie wspomina Pani od jakiego czasu zażywa Pani dany lek, proszę pamiętać, że leki zaczynają działać po okrsie ok. 4-6 tygodniu.

Terapia w nurcie psychodynamicznym pozwoli przepracować lęki, znaleźć ich źródło, uświadomić je sobie, aby w konsekwencji polepszyć swoje funkcjonowanie. Dużo zależy od nastawienia, dlatego ważne jest, aby popracowała Pani z terapeutą także nad motywacją i pozytywnym myśleniem. Terapia psychodynamiczna jest skuteczna, ale proszę pamiętać, że aby osiągnąć efekty należy systematycznie poddawać się terapii.

Praca w nurcie psychodynamicznym opiera się przeważnie na dłuższej terapii - dlatego proszę nie rezygnować jeżeli usłyszy Pani od terapeuty, że może trwać nawet 3-5 lat.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy