Czy termin porodu ustala się według USG czy ostatniej miesiączki?

Witam, według OM jestem w 36 tc, zas według USG dziecko jest o 2 tygodnie starsze czyli 38. Usg w 12 tc pokazywało tygodniowa róznice a od 30 tc juz 2 tygodniową. Chciałam zapytac jakim terminem porodu powinnam sie bardziej kierowac tym z OM czy z USG? i jakim terminem bardziej sugerują sie lekarze?

Dziecko "starsze"czyli większe niż norma przyjęta dla masy urodzeniowej ok.3500 gramów.Ostateczna ocena należy do lekarza prowadzącego Pani ciąże.