Czy test ciążowy wykonany 24 dni po stosunku jest wiarygodny?

Witam.
Czy test ciążowy wykonany 24 dni po stosunku może być wiarygodny? Dodam, iż był to test płytkowy o czułości 25 hcg. Nie mam wątpliwości co do poprawnego wykonania testu. Wszystko odbyło się zgodnie z zaleceniami na ulotce. Mocz nie był poranny (popołudniowy). Wykonałam również taki sam test wcześniej, bo 18 dni po stosunku i także był negatywny.
Muszę dodać, że mam nieregularny okres. 19 grudnia 2009 wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną i od tego czasu miałam okres 2 razy w ciągu 30 dni (14.02.2010 i 3.03.2010 - był małointensywny). Teraz czekam na kolejny (już 2 miesiące). Ostatnio jestem bardzo zdenerwowana i żyję w stresie przed niechcianą ciążą.
4.04.2010 współżyłam z narzeczonym. Od tego czasu miałam różne objawy typu: duży apetyt, dziwne mdłości, nadwyrężony węch, kłucia w jajnikach. Czy w tym przypadku można podejrzewać ciążę? Bardzo proszę o odpowiedź lub jakąś poradę.
Z góry dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Test ciążowy po takim czasie powinien być już wiarygodny. Jeśli jednak chce Pani uzyskać stuprocentową pewność, proszę powtórzyć test po tygodniu lub wykonać badanie stężenia betaHCG we krwi (jest to bardzo czuła metoda, dająca wynik pozytywny już nawet po 7-8 dniach od zapłodnienia). Objawy, o których Pani pisze, są bardzo subiektywne. To normalne natomiast, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych cykl nie od razu staje się regularny. Przyjmowane hormony blokowały całkowicie układ podwzgórze-przysadka-jajnik, co nie jest obojętne dla organizmu. Musi Pani więc (po wykluczeniu ciąży) uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać, aż cykl się unormuje.
Pozdrawiam serdecznie!