Czy test ciążowy wykonany w 16 dniu po stosunku jest prawidłowy?

Witam. Mam pewien problem, dlatego też wolę spytać. Okres miałam 25 listopada, do stosunku doszło 8 grudnia, zabezpieczenie to prezerwatywa, nie pękła, nie zsuneła się. Czytałam o mikroskopijnych otworach w prezerwatywie i od dnia po stosunku strasznie się denerwuję. Wytrysk nastąpił w prezerwatywie we mnie. Zastanawiam się czy mogę być w ciąży. Zrobiłam test 7 dni po stosunku, wyszeł negatywny. Stwierdziałam, że zrobiłam go za wcześnie, więc powtórzyłam go 11 dnia od stosunku. Dziś także zrobiłam test, to 16 dzień po stosunku, oczywiście wszystkie wyniki były negatywne. Czy test wykonany w 16 dniu po stosunku jest prawidłowy? Z moim obliczeń wynika, że wczoraj powinnam mieć okres.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Prawie na 100% nie jest Pani w ciąży. W prezerwatywie nie ma otworów, przez które mogłyby przedostać się plemniki (pod warunkiem oczywiście, że nie jest uszkodzona). Miesiączka pojawi się zapewne lada dzień, choć stres spowodwany strachem przed ciążą może powodować jej opóźnienie. Mam nadzieję, że moja odpowiedź jednak trochę Panią uspokoiła.

Pozdrawiam serdecznie!

PS Polecam także artykuł o testach ciążowych: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0.