Czy test na beta hcg jest na 100% pewny?

Witam. Czy test na beta hcg jest na 100% pewny? Zostal wykonany na 12dni po stosunku. Wyszedl mniejszy od 0.1. Wczesniej robiony byl jeszcze test plytkowy ktory rowniez wyszedł negatywny Dodam ze okres spoznia mi sie juz okolo 10 dni a aktualnie jestem chora na zapalenie oskrzeli. Czy mam sie czego obawiac? Ginekolog zlecil badanie beta hcg we krwi ktore wyszlo negatywne tak jak pisalam wyzej. Ale powiedzial ze mam sina szyjke macicy. Nie wiem co myslec. Dodam ze nie mam zadnych objawow ciazy

Lek. Paweł Szadkowski

Jest małe prawdopodobieństwo, że z takim wynikiem b-hCG jest Pani w ciąży. b-hCG jest produkowane od 8. dnia po zapłodnieniu, ale o ciąży świadczyłaby jego wartość (w zależności od labolatorium i metody) większa niż 25 mIU/ml. Powtórzenie badania da jednak dodatkową pewność. Jeśli chodzi o spóźniający się okres sugeruję udać się do ginekologa.