Czy test wykonany dziesięć dni po terminie spodziewanej miesiączki jest wiarygodny?

Czy test wykonany 10 dni po terminie spodziewanej miesiączki jest wiarygodny? Czy nadal może dać fałszywie negatywny wynik?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to uzależnione od długości pani cyklów, ale powinien on być już wiarygodny (szczególnie tyczy się to wysoce czułych testów bHCG z krwi).