Czy test z krwi jest wiarygodny w 6 tygodniu?

Okres spóźnia mi się trzy dni, zawsze miałam regularne miesiączki tylko raz w tym roku zdarzyło sie że okres mi sie spóźnił. Zawsze mam jak w zegarku, ostatnio również wydłużył mi się cykl do 34 dni. Zawsze miałam 29-30. A teraz nie mam żadnych objawów nadchodzącej miesiączki np.bólu piersi. Z mężem staramy się o dziecko od pół roku jak dotąd bezskutecznie. Na test jest chyba za wcześnie poza tym chce jeszcze poczekac, z moich obliczeń wynikałoby że jestem w drugim tygodniu. Ostatnią miesiączkę miałam 29 października.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam. Oczywiście, możliwe ze zaszła Pani w ciążę. Może Pani wykonać test z krwi. Ten z moczu też powinien dać już wiarygodny wynik. Jeśli miesiączka była 29.10, to może Pani być już w 6 tygodniu (liczymy to bowiem od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). Pozdrawiam!