Czy testy ciążowe z krwi są pewne?

Witam, mam takie pytanie: czy testy wykonany miesiąc po stosunku jest testem pewnym? Dodam też, że zrobiłam taki test również 2 miesiące po stosunku i oba dały jednoznaczny wynik negatywny, mogę uznać je za pewne?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Test wykonany w miesiąc powinien już dać pewny wynik. Zakładając, że plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych do tygodnia czasu, a od zapłodnienia do implantacji upływa około tydzień czasu, można uznać, że "ciążowy" wyrzut hormonu bHCG powinien wystąpić maksymalnie w dwa tygodnie po stosunku. Po kolejnych dwóch tygodniach jego stężenie powinno być już wykrywalne dla domowych testów ciążowych, a na pewno dla testu z krwi.

Pozdrawiam serdecznie!