Czy testy ciążowe zrobione po 25 i 30 dniach od owulacji są pewne?

Witam.
Czy testy ciążowe zrobione po 25 i 30 dniach od owulacji (negatywne są pewne)? Dodam, że używałam testów bardzo czułych, które wykrywają hcg w moczu od 10mlu/ml.
Dziękuję i pozdrawiam

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Wynik pozytywny praktycznie nigdy nie jest falszywy, wynik negatywny czasem tak. Testy ciążowe są jednak wiarygodne aż w 99% (wykrywają 99% ciąż), nie powinna Pani więc się niepokoić.

Pozdrawiam!