Czy testy mogą sie mylić?

Dzień dobry.
Ostatni okres miałam 28.01, od tamtej pory się nie pojawił. 11.02 kochałam się z chłopakiem, ale był to stosunek przerywany. Zrobiłam 5 testów, każdy negatywny. Nie mam żadnych objawów, nic mnie nie boli, nie mam mdłości. Dodam, że ograniczyłam spożywane kalorie.

Czy mogę być w ciąży?
Pozdrawiam Ania

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Negatywne wyniki prawidłowo wykonanych testów ciążowych wykluczają obecność ciąży. Nie wiem, jak bardzo restrykcyjna jest Pani dieta, ale zdarza się, że w wyniku zbyt gwałtownego spadku masy ciała dochodzi do zaburzeń miesiączkowania. W każdym razie jest wskazana wizyta u ginekologa i w razie prawidłowego badania, ewentualne wykonanie oznaczenia stężenia hormonów płciowych (przede wszystkim prolaktyny, FSH, LH, estrogenów i testosteronu), w celu wykluczenia zaburzenia miesiączkowania na tle hormonalnym.

Tutaj znajdzie Pani artykuł na temat testów ciążowych.

Serdecznie pozdrawiam!