Czy testy owulacyjne mogą się mylić?

Witam!
Mama 23 lata. Mama nieregularne okresy. Od stycznia nie biorę już tabletek ( brałam je w celu wchłonięcia torbiel). Ostatnio (od kwietnia) zaczęłam robić testy owulacyjne, aby określić kiedy mam jajeczkowanie. Tego dnia co moim zdaniem miałam owulację, był to 16 dzień licząc od pierwszego dnia okresu, ponieważ miałam podwyższoną temperaturę ciała do 37.0 i śluz przezroczysty i ciągnący się jak białko jaja kurzego.
Zrobiłam test owulacyjny i nic nie wykazał. Z mężem kochaliśmy się 19-go dnia wieczorem licząc od pierwszego dnia okresu (czyli zaraz 3 dni po zrobionym teście owulacyjnym negatywnym), a następnego dnia rano po wieczornym stosunku zrobiłam test owulacyjny z ciekawości i wyszedł pozytywny i teraz zastanawiam się, czy możliwe jest, że jajeczko zostało zapłodnione i że będę w ciąży?
Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Określanie momentu owulacji na podstawie pomiarów temperatury i obserwacji śluzu wynika pewnej wprawy i doświadczenia- zwykle nabywa się go po kilku miesiącach dokładnej samoobserwacji. Test owulacyjny z pewnością stanowi duże ułatwienie- ukazuje moment pojawienia się wysokiego stężenia LH, hormonu powodującego uwolnienie komórki jajowej z pęcherzyka. W wyniku opisanego przez Panią stosunku mogło więc dojść do zapłodnienia.
Pozdrawiam serdecznie!