Czy testy owulacyjne są skuteczne?

Mam pytanie, czy testy owulacyjne są pewne? Mam małe wątpliwości, bo powinnam mieć dni płodne, a test mi pokazuje, że mam dni niepłodne. Nie wiem czy powinnam brać pod uwagę test.

Staramy się z mężem już 6 miesięcy i nic. Czy jest możliwe, że w ciągu tego cyklu nie będę miała wcale dni płodnych, jak to jest?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Jeśli ma Pani regularne cykle miesiączkowe (miesiączki w równych lub prawie równych odstępach), to najpewniej ma Pani również regularnie owulacje. Nie napisała Pani, w których dniach cyklu wykonuje Pani testy owulacyjne. Najlepiej jest powtarzać je przez kilka dni  środku cyklu, również na 14 dni przed spodziewaną miesiączką, kiedy to najprawdopodobniej występuje owulacja. 6 miesięcy to nie jest długi okres starań. Diagnostykę niepłodności wdrażamy dopiero najwcześniej po roku regularnych, częstych starań. Radzę skupić się na pośrednich objawach płodności, tj. zmiany w obfitości i konsystencji śluzu szyjkowego oraz skok temperatury ciała.
Pozdrawiam serdecznie!