Czy tętno jest najniższe w pozycji leżącej?

Witam, czy to normalne że tętno jest najniższe w pozycji leżącej? Normalnie siedząc np w pracy przy biurku moje tętno to 50-55, natomiast gdy się położę spada do 45 czasem nawet do 42-43. Nie mam żadnych objawów czy też dolegliwości przy takim pulsie. Dodam że jestem osobą w miarę aktywną fizycznie tj dużo jeżdżę na rowerze, chodzę na basen, a ostatnio zacząłem biegać. Wiem, że u sportowców takie wartości to norma ale nie uważam się aż za tak super aktywną osobę....może taka moja uroda?

Szanowny Panie jeżeli nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości to proszę się nie martwić, aczkolwiek konsultacja z kardiologiem może być wskazana