Czy tężyczka powoduje stany psychotyczne?

Czy tężyczka powoduje stany psychotyczne, epizod psychotyczny?

Piotr Jurczyk

Witam. Tężyczka to zespół objawów spowodowanych bezwzględnym lub względnym zmniejszeniem stężenia wapnia we krwi. Może powodować liczne objawy neurologiczne: parestezje, ruchy mimowolne, drgawki przypominające padaczkę oraz rzadziej, objawy psychiczne. Pytanie tylko, czy ta "psychoza", o której Pani pisze to psychoza w ujęciu psychiatrycznym, czy potocznym? Pozdrawiam.