Czy to anemia fizjologiczna?

Witam, nurtują mnie wyniki badań mojego 7-tygodniowego synka. Morfologia ogólna z dnia dzisiejszego wyszła tak: WBC 5,40, RBC 3,14, HGB 9,50, HCT 29,30, MCV 93,30, MCH 30,.30, MCHC 32,40. Dodam, że mały do dzisiaj zmaga się z przedłużającą się żółtaczką (bilirubina 59 mol/l) i jest wcześniakiem (36 tydzień). Badania dokładniejsze sprzed 5 dni wyszły tak: Ht 34,.3%, Hb 10,9, E 3 660 000, L 11200, MCV 93,4, PLT 526 000 obraz: neu 10,6, lym 68,2, mono 17,1, eos 3,7%, bilirubina wtedy 117,5 mol/l. Jak się to wszystko ma do siebie? Te wcześniejsze wyniki są ze specjalistycznego dziecięcego szpitala, a dzisiejsze już robione w przychodni. W szpitalu mówiono mi o anemi fizjologicznej... i że wyniki są w normie, ale ja jednak się niepokoję. Z góry dziękuję za pomoc.

ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

Ostatnio wykonane badanie, które Pani przedstawiła nie wskazuje już na niedokrwistość fizjologiczną i wymaga pilnej wizyty u pediatry/neonatologa. W związku z przedłużającą się żółtaczką, wcześniactwem i niedokrwistością konieczna może być hospitalizacja. Konieczne jest rozpoznanie przyczyny takiego stanu i wdrożenie leczenia. Proszę pilnie zgłosić się do lekarza pediatry w celu uzyskania skierowania do szpitala i ze skierowaniem skierować się na izbę przyjęć szpitala dziecięcego.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.