Czy to astma alergiczna?

Witam serdecznie, ja mam takie pytanie, bo dzieje się coś, co mi się nie podoba. W sumie to takie coś już się pojawiało jak byłem młodszy. 10 lat coś takiego, teraz mam 25 i są 3 sprawy które mnie zastanawiają i bardzo działają mi na nerwy: czasem mam tak, że jak chcę wziąć głębszy oddech właściwie to tj. ziewnąć, to nie mogę, czasami mam kilka podejść zanim się uda. Jak się nie uda to się męczę dalej. Czasem podczas takich duszności pobolewa mnie serce, ból raczej kłujący, ale nie zawsze serce pobolewa i 3 sprawa to coś jakby chrypka na gardle jest jakiś śluz, ale nie ma go za wiele, ale też sprawia mi wiele problemów odkrztuszenie go to też jest bardzo meczące. Ja nie wiem co to jest i dlatego pytam? Czy ktoś wie na oko o co właściwie może chodzić? Dodam jeszcze, że około 5 lat paliłem papierosy 1 kontakty zaczęły się jakoś tak 18 + roku życia, co śmieszne pragnę dodać, że jak paliłem nie miałem żadnych problemów, dopiero kilka miesięcy temu jak przestałem palić, to się zaczęło coś dziać . Bardzo bym prosił o pomoc, jakąś radę albo może ktoś wie o co może tu chodzić? Czy to astma, czy coś gorszego? Miałem robione prześwietlenie płuc, tam jest ok, nie ma żadnych ognisk zapalnych, ani nic niepokojącego, taka informacja dodatkowa.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Opisane przez Pana objawy raczej nie wskazują, że choruje Pan na astmę - oczywiście diagnozy nie można postawić bez zbadania Pana i analizy odpowiednich badań.

Kłujący ból w okolicy serca czasem występuje u młodych ludzi i zazwyczaj nie świadczy o żadnej chorobie. Jeśli jednak jest on bardzo dokuczliwy, bądź towarzyszą mu inne objawy warto byłoby powiedzieć o tym lekarzowi.  Problemy z oddychaniem, a także przedłużająca się chrypka z odkrztuszaniem wydzieliny wymagają wyjaśnienia, zwłaszcza, że przez 5 lat palił Pan papierosy. Czasami zdarza się, że dolegliwości u palaczy pojawiają się już po rzuceniu nałogu. Być może będzie konieczne wykonanie badania spirometrycznego, a także wizyta u laryngologa. Proszę udać się  do lekarza pierwszego kontaktu, który po zbadaniu Pana pokieruje dalszą diagnostyką.

Pozdrawiam.