Czy to bardzo duży problem? Mam już to parę miesięcy...

Dzień dobry Pani Karolino. Wydaje mi się, że to nie powstało wskutek ranki, bo z drugiej strony członka wychodzi mi to samo. Martwię się tym bardzo, że to coś poważnego. Mam to już parę miesięcy. Bardzo krępuję się iść do lekarza. Czy mogłaby mi Pani jakoś pomóc? Mógłbym Pani wysłać zdjęcia, jak to mniej więcej wygląda, a Pani może by mi coś przepisała, jakieś lekarstwo, byłbym niezmiernie wdzięczny. To jest z drugiej strony napletka, te biale chrostki, jak je można tak nazwać, włoski, jedno przy trugim na cm szerokosci i mam już to parę miesięcy. Używam, jak nie zapomnę, tego kremu. Proszę mi jakoś pomóc.

ponad rok temu

Witam!

Bardzo mi przykro, ale nie można postawić diagnozy i przepisać leku bez wizyty u lekarza. Żeby móc sformuować jakieś podejrzenia co do choroby, lekarz musi obejrzeć zmianę na skórze (zdjęcie nie wystarczy), a poza tym porozmawiać z pacjentem. Moja pomoc może polegać tylko na tym, że doradzę Panu, do jakiego lekarza powinien się Pan udać...

Powinien Pan wybrać sie do urologa (potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego). Jest to lekarz zajmujący się układem moczowo-płciowym, głównie męskim. Jednym słowem, w uproszczeniu, urolog zajmuje się głównie chorobami penisa. To jest jego praca i nie należy się go wstydzić!

Jeśli wiąże Pan wystapienie zmian z jakimś kontaktem seksualnym, to należy wybrać się do wenerologa (nie trzeba skierowania), lekarza zajmującego się chorobami przenoszonymi drogą płciową. Takiego lekarza tym bardziej nie należy się wstydzić – tzw. wstydliwe sprawy to dla niego chleb powszedni, jego to już nic nie rusza.

Pozdrawiam!