Czy to borelioza czy nerwica?

Witam, od urodzenia choruje na neuroboreliozę. Byłam leczona antybiotykiem 2 tygodnie w szpitalu, 2 miesiące czułam się dobrze, ale ostatnio niektóre objawy wróciły i nie wiem, czy to borelioza czy nerwica. Mam objawy takie jak: osłabienie, brak siły w nogach, dziwne lęki, np. gdy mam przejść przez most blokuje mi nogi, serce łopoce, mam dziwne uczucie jakbym miała zemdleć, tak samo jest w markecie, gdzie jest dużo ludzi i w kościele. Najgorsze jest to, że np. w markecie nie wiem co się ze mną dzieje, łapię się czegoś, nie wiem co ze sobą zrobić, dostaję paraliżu nóg, czuję się dziwnie. Dodam, że mój aktualny wynik IgG to 15,68. Nie biorę leków, gdyż czekam na wizytę u lekarza. Jak interpretować ten wynik?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Zacznę od wyniku przeciwciał w klasie IgG, który jest słabo dodatni. Mimo to nie świadczy o niczym złym, jeśli poprzednie wyniki były podobne. Przeciwciała IgG utrzymują się całe życie i świadczą o przechorowaniu.

Neuroborelioza może dawać różne objawy w tym pewne zaburzenia psychiczne. Objawy, które Pani opisuje wskazują na zaburzenia lękowe, jednak aby sprecyzować rozpoznanie będzie musiała się Pani udać do lekarza. Najlepiej specjalisty psychiatry, do którego nie jest potrzebne skierowanie od lekarza POZ. Warto też opowiedzieć o swoim problemie lekarzowi rodzinnemu, który może Panią zbadać i zlecić dodatkowe badania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.