Czy to brązowe plamienie jest równoznaczne z miesiączką?

Witam!
Mam 25 lat. Zacznę może od poprzedniego miesiąca: mój cykl trwa 28 dni (zazwyczaj mam regularny okres). Miesiączki miałam dostać 22 grudnia, 6 grudnia współżyłam z mężem (staramy się o dziecko), natomiast pierwszy raz w życiu w 20 dniu cyklu pojawiło się krwawienie poprzedzone brązowym plamieniem (krwawienie trwało 5 dni i zakończyło się plamieniem o kolorze brunatnym). Cóż może to oznaczać?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Krwawienie czy plamienie o nieznanym pochodzeniu, występujące w środku cyklu powinno być przedmiotem badania i konsultacji ginekologicznej. Mogło być to tak zwane krwawienie implantacyjne, związane zagnieżdżaniem się zarodka w macicy, dlatego warto wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.
Przyczyn krwawienia z dróg rodnych może być znacznie więcej, może być to nadżerka lub polip szyjki macicy, mięśniaki macicy (wtedy występowałyby również obfite miesiączki), endometrioza (bolesne miesiączki) czy jednorazowe zaburzenie hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!