Czy to była reakcja na odstawienie leku?

Witam. Po 2 latach brania escitalopram 20mg. Na nerwice lekowa Wspólnie z lekarze zdecydowaliśmy o odstawieniu leku. Przez dwa tygodnie brałam dawkę 10mg. I przez kolejne 2 tygodnie 5mg. Następnego dnia wieczorem po zupełnym odstawieniu leku czułam się fatalnie : zawroty głowy , zdretwiałe usta , dreszcze, poty . Ciężko mi wstać z łóżka, czuje się dobrze jak się nie ruszam. Minęło 5 dni. Czy to może być reakcja na odstawienie czy po prostu dalej ataki? Proszę o pomoc co w takiej sytuacji zrobić. Niestety jestem za granicą i nie mam możliwości wizyty u mojego lekarza. Pozdrawiam

Szanowna Pani, najprawdopodobniej reakcja na odstawienie leku aczkolwiek powinna Pani o tym fakcie poinformować lekarza prowadzącego