Czy to ciąża, czy choroba?

Od dwóch miesięcy współżyję z moim chłopakiem. Jakieś 2 tygodnie temu po stosunku zaczęłam mieć bóle dróg rodnych, które trwają krótko i pojawiają się co jakiś czas. Dziś zauważyłam brązową wydzielinę na bieliźnie i dostałam bóli podbrzusza, jestem przed okresem (dokładnie powinnam dostać go za 5 dni).

Dodam, że powiększyły mi się trochę piersi i bolą mnie tak jak przed miesiączką. Poza tym mam podwyższoną temperaturę ciała ponad 37 stopni Celsjusza, a wyczytałam gdzieś, że to objaw ciąży.
Proszę o pomoc, ponieważ nie wiem, co to może być?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Temperatura ciała zazwyczaj nie rośnie w ciąży powyżej 37 stopni. Być może cierpi Pani z powodu infekcji dróg rodnych (wskazywałoby na to także plamienie i bóle). Ból w podbrzuszu i powiększenie piersi są natomiast wywołane najpewniej zbliżającą się miesiączką. Radzę niezwłocznie (jeszcze przed miesiączką) udać się do ginekologa, w związku z możliwością zakażenia, które należy koniecznie leczyć, aby nie dopuścić do pojawienia się poważnych powikłań. Oczywiście warto również wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam serdecznie!