Czy to ciąża czy moje urojenie?

Witam,

mam 35 lat urodziłam dwójkę dzieci. Obecnie jestem w totalnej kropce. Od kilku dni zaczęłam odczuwać ruchy w dole brzuch tuż nad wzgórkiem łonowym. Najpierw je bagatelizowałam. Jestem puszystą osobą i w okresie około 2 lat temu przeszłam ostre zapalenie trzustki, w następstwie operację usunięcia pęcherzyka żółciowego. Od tamtej pory mam bardzo częste problemy z brzuchem, ale nigdy nie odczuwałam takich objawów. Muszę również wspomnieć o tym, że ok trzech miesięcy temu przyjmowałam dydrogesteron i smarowałam żel z estradiolem.

Mam problemy hormonalne, nieregularne miesiączki. Obecnie zrobiłam test z krwi na ciążę i poinformowano mnie właśnie że jest poniżej 1 więc negatywny. I jestem w kropce. Brzuch się powiększył, pomimo moich fałdek i odczuwam ruchy na leżąco najbardziej na bokach i od trzech dni nawet siedząc czy stojąc. Denerwuję się, że jeśli to nie ciąża to co?
Bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Tak, jak Pani pisze - w tym przypadku ciąża jest nieprawdopodobna - zwłaszcza, że betaHCG z krwi było ujemne, a ruchy płodu wieloródki wyczuwają najwcześniej w 16 tygodniu ciąży.
Dolegliwości, które Pani opisuje są bardzo subiektywne i mało charakterystyczne, więc tylko na ich podstawie trudno wysunąć najbardziej prawdopodobną przyczynę ich wystąpienia. Dlatego proponuję udanie się do lekarza zarówno do ginekologa, w celu zbadania Pani i zebrania dokładniejszego wywiadu, ewentualne usg wewnątrzpochwowe oraz jeżeli się okaże, że są to przyczyny pozaginekologiczne do lekarza rodzinnego, który będzie mógł zaplanować ewentualną dalszą diagnostykę.

Serdecznie pozdrawiam!