Czy to, co widziałam na USG nie było ciążą?

Mam problem: od 20 maja nie mam miesiączki. Test ciążowy wyszedł negatywnie, ale że to już 3 tydzień jak nie mam okresu - poszłam do ginekologa i po badaniu, na którym widziałam kropeczkę wielkości 15 mm. Lekarz skierował mnie na badania krwi.  Wieczorem zadzwoniłam, żeby się dowiedzieć o wynik i powiedział, że za dwa tygodnie mam zrobić test i tyle. O co chodzi? To nie dzidzia na USG?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W tak wczesnym okresie (ewentualnej) ciąży w USG możliwy do uwidocznienia może być tzw. pęcherzyk ciążowy. Trudno jednak interpretować obraz na ekranie, jeśli nie ma się wprawy w wykonywaniu takiego badania. Myślę, ze lekarz powiedziałby Pani, gdyby zauważył ciążę.

Można przypuszczać, że to, co Pani zauważyła, nie było ciążą. Zapewne lekarz polecił Pani zrobić badanie po dwóch tygodniach, jeśli miesiączka nadal nie będzie się pojawiać, by sprawidzic, czy nie zaszła Pani w ciążę nieco później - na tyle niedawno, że nie było możliwe uwidocznienie ciąży w trakcie ostatniego badania USG.

Pozdrawiam serdecznie!