Czy to coś poważnego i co jest przyczyną tych dziwnych objawów?

Od jakiegoś czasu bardzo często bywam u wszelakiego rodzaju lekarzy. Wszystkie wyniki - jak dotąd są dobre. Nikt nie może powiedzieć mi dlaczego prawie mdleję, mam zawroty głowy i jej częste bóle, dziwne skoki ciśnienia, dlaczego odczuwam kłucie w klatce piersiowej i mam nagłe skoki temperatury. Nie raz pojawia się ból praktycznie całego ciała. Nie wydaje mi się aby miało to jakieś podłoże psychiczne, gdyż nie należę do ludzi, którzy łatwo się stresują czy denerwują. Dotychczas byłam okazem zdrowia. Czy bycie biernym palaczem może mieć na to jakiś wpływ?

Witam,

Nikotyna działająca bezpośrednio jak i za pośrednictwem biernego palenia ma wpływ na ogólny stan organizmu ale nie sądzę, by prowadziła do tak silnych zaburzeń. Sądzę także, że lekarze do tej pory wykryliby tutaj jakiś związek. Proponuję jednak nie rezygnować z bardziej specjalistycznej diagnostyki w celu wykluczenia przyczyn fizycznych.

Podobne objawy mogą być również wynikiem problemów natury psychicznej - proponowałabym Ci konsultację z psychologiem. Nawet silne osoby mogą cierpieć na tego typu trudności. Każdy ma jakieś mniejsze bądź większe zmartwienia i problemy, które rodzą napięcie wewnętrzne. Jeśli nie jest ono rozładowywane wówczas taka sytuacja może prowadzić do poważnych zaburzeń natury psychicznej. Z tej przyczyny raz jeszcze zachęcam do wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam