Czy to depresja czy to minie?

Jestem mężatką ale nie układa nam sie z mężem dobrze od 3 lat spotykałam sie z innym mężczyzną myślałam że znalazłam prawdziwą miłość wyznawaliśmy sobie miłość rozmawialiśmy o wszystkim cieszylismy sie razem każdym dniem chodz każdy z nas miał swoje życie. Od pewnego czasu zaczeło nam sie nie układać czułam że jest jeszcze inna kobieta okazało sie że jest ich kilka on oczywiście wszystkiemu zaprzeczał gdy dałam mu dowody powiedział że to zmieni zaufałam mu nie minęły 3 dni sytuacja dalej sie powtorzyła powiedziałam mu że z nami koniec. Nie radzę sobie z tym cały czas płacze nie jem nic nie robie w domu pisze do niego smsy cierpie okropnie nie radze sobie z tym ... nie wiem czy to dobre miejsce i czy może mi ktoś tu pomóc .. Co mam robić jak mam sie zachowywać żeby zapomnieć i nie cierpieć, nadal go kocham ale wiem że on sie nie zmieni! Z góry dziekuje za odpowiedz! Pozdrawiam serdecznie! Ivi

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Podjęła Pani bardzo trudną decyzję, ale jak się wydaje najlepszą jaka była możliwa. Powinna Pani jednak ostatecznie domknąć tą sprawę. Nie wysyłać smsów, najlepiej skasować Jego numer, usunąć z pola widzenia pamiątki, zdjęcia i inne rzeczy, które kojarzą się z byłym partnerem. Może Pani napisać list, w którym rozprawi się Pani z przeszłością, list napisany dla siebie. Może go Pani spalić lub podrzeć, ale musi on być przypieczętowaniem końca tamtego etapu życia i rozpoczęciem nowego.
Powinna Pani teraz skoncentrować się na sobie i na tym co sprawia Pani przyjemność. Dobrze byłoby gdzieś wyjechać na jakiś czas, oderwać się od rzeczywistości, która jest pełna wspomnień. Skoncentrować się na przyszłości i nie wracać do tego co było. Z czasem w miejsce tęsknoty pojawi się złość i żal o zdradę i wtedy będzie Pani łatwiej zacząć żyć teraźniejszością.
Zachęcam Panią do wizyty u psychologa i/lub lekarza psychiatry, ponieważ potrzebuje Pani wsparcia w tej trudnej sytuacji. Pozdrawiam Panią serdecznie.