Czy to depresja? Nie - zaburzenia nerwicowe

Witam, mam problem bardzo głupi i nie mogę sobię z tym poradzić. Otóż "nie jestem sobą", po prostu coś mi się stało i nie wiem jak to nazwać, a objawy są: panicznie boję się otoczenia ludzi w busie itd., pocenie rąk, zasychanie szybko warg, pocenie, bóle głowy, jak wracam do domu po prostu nie jestem sobą, a dawniej byłem zupełnie inny. Głupio mi z tym, prosiłbym o pomoc kogoś, bardzo.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Problem absolutnie nie jest głupi. Prawdopodobnie są to zaburzenia nerwicowe, jednak na podstawie informacji zawartych w Pana liście nie jestem w stanie napisać nic więcej. Istotny jest Pana wiek, sytuacja życiowa, rodzinna, zdarzenia, które poprzedziły wystąpienie wspomnianych objawów itp. Z tym problemem powinien się Pan zgłosić do Poradni Zdrowia Psychicznego - diagnoza i pomoc psychologa jest w tym przypadku niezastąpiona.

Pozdrawiam serdecznie!