Czy to dni płodne?

Witam.

Bardzo mnie ciekawi jedna rzecz natomiast, gdy po okresie 10 dni nieraz 13 dni zaczynają boleć lekko piersi przy dotyku, to znaczy, że są to dni już niepłodne, że w tym momencie przy współżyciu bez zabezpieczenia nie zajdzie się w ciąże?

Proszę o odp., bardzo mnie interesuje właśnie ta sytuacja. Czy to już się jest po owulacji, czy przed?

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Rzeczywiście ból i obrzęk piersi są zazwyczaj obecne w drugiej fazie cyklu, czyli po owulacji. Niestety nie można tylko na podstawie tego objawu mieć pewność, że to już czas po owulacji, ponieważ niektóre kobiety mają takie objawy niezwiązane z cyklem. Dlatego warto podpierać się również innymi metodami pomocnymi w wyznaczaniu dni płodnych.

Tutaj znajdzie Pani więcej informacji na ten temat.

Serdecznie pozdrawiam!