Czy to dobre leczenie?

Jestem kobietą, mam 34 lata. Zrobiłam morfologię, pani doktor zapisała mi żelazo i kwas foliowy. Moje wyniki: leukocyty - 4,8, erytrocyty - 3,72, hemoglobina -11,3, hematokryt% - 33,0%, MCV - 88,7, MCH - 30,4, MCHC - 34,2. Czy mam znaczną niedokrwistość? Czy zastosowane leczenie jest odpowiednie? I jakie dolegliwości mogę odczuwać w związku z moją niedokrwistościa? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam.

Na podstawie podanych wyników badań można stwierdzić u Pani niewielką niedokrwistość. Przejawia się ona umiarkowanym obniżeniem poziomu krwinek czerwonych, hemoglobiny i hematokrytu. Najczęstsze objawy anemii to osłabienie, męczliwość, przyspieszenie akcji serca, bladość powłok ciała i śluzówek, łamliwość włosów i paznokci. W terapii preparatem żelaza proszę pamiętać o przyjmowaniu go na czczo wraz z kwasem askorbinowym (witaminą C), co znaczne poprawia jego wchłanianie. Ważne jest również zastosowanie odpowiedniej diety.

Więcej informacji znajdzie Pani w naszych artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/niedokrwistosc-rozpoznanie, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-odchudzajaca-z-wysoka-zawartoscia-zelaza.