Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to dobre leczenie?

Jestem kobietą, mam 34 lata. Zrobiłam morfologię, pani doktor zapisała mi żelazo i kwas foliowy. Moje wyniki: leukocyty - 4,8, erytrocyty - 3,72, hemoglobina -11,3, hematokryt% - 33,0%, MCV - 88,7, MCH - 30,4, MCHC - 34,2. Czy mam znaczną niedokrwistość? Czy zastosowane leczenie jest odpowiednie? I jakie dolegliwości mogę odczuwać w związku z moją niedokrwistościa? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Problemy w leczeniu zawału

Na wystąpienie zawału serca najbardziej narażeni są mężczyźni po 45 roku życia oraz kobiety, które ukończyły 55 lat. Prof. Janina Stępińska odpowiada na pytanie, dlaczego pomimo dostępności metod leczenia, wciąż 1/4 pacjentów, która doświadczyła zawału, nie jest leczona

Witam.

Na podstawie podanych wyników badań można stwierdzić u Pani niewielką niedokrwistość. Przejawia się ona umiarkowanym obniżeniem poziomu krwinek czerwonych, hemoglobiny i hematokrytu. Najczęstsze objawy anemii to osłabienie, męczliwość, przyspieszenie akcji serca, bladość powłok ciała i śluzówek, łamliwość włosów i paznokci. W terapii preparatem żelaza proszę pamiętać o przyjmowaniu go na czczo wraz z kwasem askorbinowym (witaminą C), co znaczne poprawia jego wchłanianie. Ważne jest również zastosowanie odpowiedniej diety.

Więcej informacji znajdzie Pani w naszych artykułach: http://portal.abczdrowie.pl/niedokrwistosc-rozpoznanie, http://portal.abczdrowie.pl/dieta-odchudzajaca-z-wysoka-zawartoscia-zelaza.

Lekarz rodzinny. Pracuje w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Targówek.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy