Czy to faktycznie był zawał serca?

Dręczy mnie jedno pytanie. Mój mąż zmarł niedawno z powodu rozległego zawału serca. Cały czas zadaje sobie pytanie to zawał serca ,czy może zawał mozgu spowodowały pewne objawy. Mianowicie w pewnym momencie pojawił się silny skurcz lewej konczyny gorzej i dolnej. Wyglądało to tak jak silny skurcz spastyczny ( wkręcanie się kończyn na zewnatrz) Co było powodem tego objawu?

Szanowna Pani, współczuje z powodu śmierci męża. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić przez portal przyczyny zgonu. Wspomniane przez Panią objawy mogą wystąpić w wyniku zawału serca