Czy to gojenie się rany jest prawidłowe?

Dzień dobry 6 dni temu podczas upadku na nie zamontowane obrzeża betonowy uszkodziłem dłoń od strony wewnętrznej:rana tłuczona kłębu kciuka z częściowym uszkodzeniem mięśni zginacza krótkiego kciuka.Założono mi 7 szwów oraz dostałem szczepienie na tężca i leki cipronex 500,vessel due F,nimesil oraz ketonal. Po 3 dniach dół rany zaczął pulsować a strup podszedł ropą,lekarz na izbie naciągnął dłoń i uwolnił wydzielina aby swobodnie wypływała.Dostałem inny antybiotyk (amoksiklav) Wydzielina wypływa do dzisiaj w umiarkowanej ilości ale ma słodkawy nieprzyjemny zapach,nie gorączkuje,rana mnie nie boli.Kolor wydzieliny żółto różowy.Choruję na cukrzycę.Co robić ,lekarze nie bardzo są skorzy do działania. Bardzo dziękuję za odpowiedź

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym jeszcze kilka dni stosować antybiotyk i w przypadku, gdyby rana się nie goiła proszę ponownie udać się do chirurga.