Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to grzybica penisa czy coś gorszego?

Witam. Mam taki problem. Otóż 5 dni temu po seksie z moją partnerką, wieczorem, odczułem duży świąd na napletku... Kochaliśmy się z dziewczyną bez gumek i próbowalismy też seksu analnego. No i właśnie wieczorem zaczął mnie swędzieć i wyszły mi krostki na grzbiecie, a naciągnieta skóra była bardzo zaczerwieniona. Przy myciu pod czystą wodą trochę mnie bolało... Od tych 5 dni powoli to wszystko maleje, czyli zaczerwienienie i ilość krostek, bólu nie odczuwam już przy myciu go. Mam obawy i jutro wybieram się do lekarza rodzinnego, czytałem dużo o tym i dużo wskazuje na grzybicę lub obtarcie np. Chciałem, żeby wypowiedziały się osoby, które są w temacie przerabiały coś takiego albo wiedzą, co to może być? Czy to możliwość jakiejś poważniejszej choroby?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Witam!

W końcowym odcinku przewodu pokarmowego (także w odbytnicy) znajduje się bardzo duża ilość bakterii i innych organizmów, np. grzybów (drożdżaków). Podczas seksu analnego mogło dojść u Pana do powstania otarć (przy seksie analnym jest "ciaśniej"), które mogły ulec zakażeniu - np. bakterią lub grzybem. Najlepiej będzie, jeśli uda się Pan do lekarza ze swoim problemem. Na przyszłość może warto rozważyć stosowanie prezerwatywy podczas seksu analnego - mikroorganizmy z odbytnicy mogą zainfekować nie tylko powierzchnię penisa, ale także cewkę moczową mężczyzny (bardzo bolesna infekcja!). Ryzyko otarć zmniejszyć może lubrykat.

Pozdrawiam!

Lekarz, autorka wielu publikacji naukowych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy