Czy to grzybica penisa czy coś gorszego?

Witam. Mam taki problem. Otóż 5 dni temu po seksie z moją partnerką, wieczorem, odczułem duży świąd na napletku... Kochaliśmy się z dziewczyną bez gumek i próbowalismy też seksu analnego. No i właśnie wieczorem zaczął mnie swędzieć i wyszły mi krostki na grzbiecie, a naciągnieta skóra była bardzo zaczerwieniona. Przy myciu pod czystą wodą trochę mnie bolało... Od tych 5 dni powoli to wszystko maleje, czyli zaczerwienienie i ilość krostek, bólu nie odczuwam już przy myciu go. Mam obawy i jutro wybieram się do lekarza rodzinnego, czytałem dużo o tym i dużo wskazuje na grzybicę lub obtarcie np. Chciałem, żeby wypowiedziały się osoby, które są w temacie przerabiały coś takiego albo wiedzą, co to może być? Czy to możliwość jakiejś poważniejszej choroby?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

W końcowym odcinku przewodu pokarmowego (także w odbytnicy) znajduje się bardzo duża ilość bakterii i innych organizmów, np. grzybów (drożdżaków). Podczas seksu analnego mogło dojść u Pana do powstania otarć (przy seksie analnym jest "ciaśniej"), które mogły ulec zakażeniu - np. bakterią lub grzybem. Najlepiej będzie, jeśli uda się Pan do lekarza ze swoim problemem. Na przyszłość może warto rozważyć stosowanie prezerwatywy podczas seksu analnego - mikroorganizmy z odbytnicy mogą zainfekować nie tylko powierzchnię penisa, ale także cewkę moczową mężczyzny (bardzo bolesna infekcja!). Ryzyko otarć zmniejszyć może lubrykat.

Pozdrawiam!