Czy to grzybica stóp?

Mam problem, od października zeszłego roku (od ok 9 miesięcy) zaczęły mi się pocić stropy i swędzieć, a buty strasznie smierdzieć. Na początku było tak, ze 3 dni swędziało bardzo, a potem tydzień nic. I tak w kółko. Kupiłem nowe buty, wszystkie skarpetki zmieniłem na nowe i to nic nie dało. Swedzi głównie na górnej cześci stopy i po bokach piet - między palcami rzadko, a pod stopami prawie wcale. Używałem dezodorantu do stóp, który pomagał, ale niewiele. Teraz jest dużo gorzej - nie mogę się często przed swedzeniem powstrzymać, mam zdrapaną skórę w paru miejscach, na prawej stopie z boku nad pietą mam małą dziurę wydrapaną, która boli (cały czas nawet jak nie dotykam tego miejsca). I nie wiem czy ból promienieje, czy doszło do jakiejś infekcji, bo pół nogi mnie boli (kłuje jakby). Stopy zawsze mnie najbardziej swędzą zaraz po umyciu. Dodam, że pracuję i 9 godzin jestem w butach. Gdy w domu je zdejmuje, strasznie smierdzą. Dodatkowo skóra na całym ciele mnie swędzi od prawie 3 lat (stopy niecały rok) i nie wiem czy jedno ma związek z drugim. Co do swędzenia całego ciała, moja matka twierdzi że to przez twardą wodę.
27 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Objawy, które Pan opisal wskazują na grzybicę stóp - postać potnicową. Proszę udać się do lekarza rodzinnego - przepisze Panu odpowiednie leczenie, najprawdopodobniej w postaci maści lub aerozolu. W trakcie leczenia konieczna jest ponowna wymiana obuwia i skarpetek, aby zapobiec nawrotowi. Polecam Panu przeczytanie wiadomości na temat grzybicy zawarte na naszej witrynie - dotyczą czynników ryzyka grzybicy i sposobów radzenia sobie z nią.

Podczas wizyty u lekarza proszę zgosić swoje dolegliwości związane ze świądem skóry.Dlugotrwaly świąd skóry może być objawem wielu chorób: atopowego zapalenia skóry, chorób pasożytniczych, chorób wątroby i nerek, cukrzycy, choroby Hodgkina. Trzeba wyjaśnić powód Pańskich dolegliwości. Być może konieczna będzie wizyta u dermatologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty