Czy to jakiś guz?

Witam,

mam takie pytanie, jakiś tydzień temu po stosunku z mężem zauważyłam, że na jednej stronie warg sromowych wyszła mi taka nawet sporawa gulajka. Przyznam że trochę to boli, nie wiem od czego to mogło się zrobić, ani co to jest?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Opisywana przez Panią zmiana może być torbielą lub ropniem gruczołu przedsionkowego większego (gruczołu Bartholina). Jest to dość częste schorzenie, powstające w wyniku zahamowania odpływu i zakażenia wydzieliny tego gruczołu. Może to być również np. włókniak, naczyniak lub inny niezłośliwy nowotwór sromu. Rozstrzygnąć może to jedynie lekarz ginekolog, na podstawie badania.
Pozdrawiam serdecznie!