Czy to jest arytmia?

Witam sredecznie. Mam wyniki badań, z których nic mi nie wiadomo, jestem laikiem w tych sprawach. Ao-28,2mm LV/52,0/30,0mm LA-32,3mm IVS-9,4/13,0mm ACS-13,9mm RV-28mm PW-9,0/14,8mm Doppler: MV: Vmax E-0,846m/s MXPGE-2,86mmHg Vmax A-0,514m/s MXPGE-1,06mmHg Ao: Vmax-0,938m/s MXPGE-3,52mmHg TP: Vmax-0,877m/s MXPGE-3,08mmHg Mam uderzenia serca 3 do 4 razy na sekundę, około dwa razy dziennie, przez kilka minut i tak sie dzieje caly czas. Proszę o interpretacje.
KOBIETA ponad rok temu

Witam. Pani problem dotyczy najprawodopodobniej zaburzeń rytmu serca i tutaj wskazane byłoby wykonanie badania Holter, czyli monitorowania zapisu EKG przez okres 24-godzin. Dolegliwości, które Pani opisuje mogą się brać z zaburzeń elektrolitowych (używki, kawa, alkohol, leki) albo występują też przy nadczynności tarczycy (wskazane zbadanie poziomu hormonów tarczycy). Wynik badania echokardiograficznego wydaje się być w normie.