Czy to jest bezpieczne rozwiązanie dla moich zębów?

Witam, mam 26 lat od około 4 lat zauważyłam, że moje zęby zaczęły progresywnie się zmieniać. Szkliwo jest popękane i mam nadkruszoną jedynkę, zęby zaczęły się skracać. Dentysta stwierdził bruksizm i wykonał szynę relaksacyjną. Noszę ją nieregularnie. Jest nie wygodna, wzmaga wytwarzanie śliny, po ściągnięci zęby mnie bolą i są nadwrażliwe. Czytałam, że Botox w żwacze jest alternatywą do szyny. Czy jest to bezpieczne rozwiązanie? Jak mogę nadbudować starte zęby? Dodam, że zaciskam zęby nieświadomie praktycznie cały czas, więc szyna noszona w nocy nie rozwiązuje problemu całkowicie.

Proszę zgłosić się do specjalisty od stawu skroniowo żuchwowego. Przyczyn bruksizmu jest wiele. Konieczna pogłębiona diagnostyka. W celu odbudowy startych zębów można użyć kompozyt/koronę po wyeliminowaniu przyczyny (bruksizmu)