Czy to jest charakterystyczne dla nerwicy natręctw?

Witam mam skonczone 18 lat. Lecze sie u psychiatry biore leki. Gdyz mam depresje bo boje sie ludzi . Od pewnego czasu jestem w zwiazku z kobietą. (jestem lesbijką) mieszkamy razem. Nie wiem czemu i boje sie. Bo mam ochotę zrobic jej krzywde . wjezdzam jej na banie. (mowie jej cos brzydkiego) ( ona sie takze leczy u psychiatry) . Wmawiam jej rozne rzeczy. i wgl. Boje sie ze zrobie jej krzywde. co mam zrobic. blagam o pomoc . czy to nerwica natrectw takich mysli???

Witam,

dla nerwicy natręctw (zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne) najbardziej charakterystyczne są natrętne myśli (głównie o charakterze wątpliwości, lęku przed zabrudzeniem) często połączone z kompulsjami (natrętne czynności, np o charakterze sprawdzania, rytułały dot. mycia).
Może się zdarzyć, że natrętne myśli dot. niechcianych impulsów o charakterze agresywnym, które są niechciane i odczuwane jako przykre.
Część leków przeciwdepresyjnych ma również udowodnioną skuteczność w zespole natręctw- warto wspomnieć o tym psychiatrze przy najbliższej wizycie. Można się również zastanowić nad dołączeniem psychoterapii- żeby zgłębić przyczyny tych impulsów, które często zakorzenione są w nieświadomości.
Więcej o zespole natręctw:
http://psychiatria.mp.pl/choroby/72914,zaburzenie-obsesyjno-kompulsyjne

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl

Jest Pani pod opieką psychiatry. Proszę zatem z nim porozmawiać o tym co Pania niepokoi. Powinien o tym wiedzieć ( zwłaszcza, że jest Pani w trakcie leczenia i przyjmuje leki). Z pewnością zareaguje oraz odpowie na Pani pytania.

Pozdrawiam

Edyta Szafran, terapeuta uzależnień

edyta.szafran@vp.pl

Witam Panią
Nerwica natręctw należy do grupy zaburzeń lękowych,
tzw. „błędnego koła”.
Również towarzyszące jej obsesyjne myśli nasycone
są bardzo wysokim poziomem lęku a czasami też agresji.
Stresujące sytuacje często są czynnikiem uaktywniającym
zaburzenia obsesyjno - kompulsyjne.
Aby skutecznie wyleczyć Pani dolegliwości,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
która naprowadza na zmianę powstałych uwarunkowań
w wyniku czego zostanie wypracowane właściwe
reagowanie i zachowanie, a Pani odzyska
równowagę wewnętrzną i umiejętność
kontrolowania własnego życia .
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Napisała Pani, że jest pod opieką psychiatry. Myślę, że powinna mu Pani przekazać te informacje, które teraz Pani opisała - lekarz na pewno będzie wiedział, co to jest. Być może zależy dalsze leczenie bądź psychoterapię. Według mnie nie chodzi tutaj o nerwicę natręctw, lecz nie chcę stawiać diagnozy drogą internetową, ponieważ nie jest Pani moją klientką i nie znam Pani przypadku.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA