Czy to jest dobry jadłospis?

[10:30] śniadanie: kubek kawy z mleczkiem [12:30] II śniadanie: jajecznica z dwóch jaj i czerwona kapusta [14:30] obiad: starte jabłko z marchewka [16:30] II posiłek: dwa gotowane jajka bez żółtka, troszkę serka z rzodkiewka, 3 plasterki szynki [18:00] kolacja: sałatka z olejem i cytryna
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Nie jest to dobry jadłospis. Zawarte w nim produkty są zbyt obfite w cholesterol, ubogie w żelazo, mało jest produktów dostarczających węglowodany złożone.

Śniadanie powinno być bardziej obfite, oprócz kawy można spożywać płatki zbożowe na mleku, kanapki z warzywami, serek twarogowy z warzywami. Drugie śniadanie powinno być w formie "przegryzki" - kanapka, owoc, sałatka. Choć może być to jajecznica (ale nie codziennie).
Obiad powinny stanowić produkty ciepłe - zupa lub drugie danie, złożone z pełnoziarnistych kasz/makaronów/ryżu z dodatkiem ryby lub mięsa i duża porcja warzyw.

Opisana kolacja jest prawidłowa pod względem żywieniowym.
Nie zostały jednak opisane inne płyny wypijane w ciągu dnia. Powinno ich być ok 1,5 litra.

Pozdrawiam