Czy to jest miłość?

Witam, mam problem, z którym nie bardzo sobie radzę, może on dla niektórych wydawać się śmieszny, lecz dla mnie jest męczący. Zakochałam się w chłopaku, który traktuje mnie jak koleżankę i jakoś niespecjalnie ma ochotę to zmieniać. Muszę dodać, że spotkaliśmy się tylko raz, trochę pisaliśmy na gg i tyle. Czy to jest miłość? Jak mam sobie z tym poradzić? Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witaj!

Miłość, to przede wszystkim odpowiedzialność za drugą osobę. Miłość nie pojawia się od razu. To, co większość osób, szczególnie młodych, nazywa miłością, w rzeczywistości jest tylko zauroczeniem.

Zdarza się, że kiedy ktoś nam się podoba, zaczynamy tworzyć na jego temat wyobrażenia. Mając ograniczony kontakt z tą osobą, nie mamy możliwości skonfrontowania naszych wyobrażeń z rzeczywistością. Dlatego obraz tej osoby, który tworzymy w głowie staje się niemal idealny. W rezultacie zakochujemy się w stworzonym przez nas wyobrażeniu, a nie żywym człowieku.

Proponuję, abyś spróbowała poznać bliżej tego chłopaka. Może okazać się, że wcale nie jest taki wspaniały, jak Ci się wydawało.

Pozdrawiam.