Czy to jest plamienie implantacyjne?

Witam.28 dnia cyklu dostalam plamienia , trwalo ono 7 dni na poczatku bylo lekkie, nastepnie bylo tego yroche wiecej (tak mniej wiecej na 3-4 wkladki dziennie) mialo barwe jasno rozowa , czasami byla to zywa krew. Miesiaczki ma nieregularne , cykle mam 25-42 dniowe. Czy to moze byc plamienie implantacyjne( odbywalam stpsunek przerywany 25 dc , a 28 dc dostalam juz tego plamienia? . Czy raczej byla to taka skapa miesiączka, chociaz zawsze byly obfite? Albo zupelbie to co innego? Ktos cos takiego mial? Do lekarza ide dopier w poniedziałek . Dodam jeszcze ze w tym cyklu podrozowalam, i przeszlam na ostra diete ale trwala ona tylko 5 dni zanim dostalam to plamienie. Prosze o rady, moze ktoras też tak miala i wie co to jest

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej była to miesiączka. Charakter krwawienia mógł być zmieniony właśnie przez dietę, stres. Plamienie implantacyjne zazwyczaj jest bardzo skąpe, czasem jest to dosłownie kilka kropli krwi, trwa krócej niż miesiączka.
Oczywiście wszystko wyjaśni dopiero test ciążowy lub badanie betaHCG z krwi. Warto zaczekać do wizyty u ginekologa.