Czy to jest stan przedcukrzycowy?

Dzień dobry! Moje wyniki po wykonaniu testu obciążenia glukozą 75g wynoszą - badanie na czczo: 105,97 po dwóch godzinach: 71,84. Czy te wyniki są w normie? Czy może to jest stan przedcukrzycowy?
KOBIETA, 78 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

Prawdziwe prawidłowe stężenie glukozy we krwi na czczo uznaje się jej stężenie w zakresie 70 – 99 mg/dl, zaś wartości od 100-125 mg/dl oznaczają już stan przedcukrzycowy.

Powinna Pani zgłosić się do lekarza, który zlecił wykonanie tego badania, aby bowiem dobrze zinterpretować jego wyniki potrzeba więcej danych, m.in. masa ciała, wywiad rodzinny w kierunku cukrzycy, nawyki żywieniowe, ewentualnie także dodatkowe badania laboratoryjne.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk