Czy to jest suchy zębodół czy coś innego?

We wtorek 03.04 mialam usunieta chirurgicznie osemke w jednym kawalku. Rana pozniej zostala zaszyta. Po zabiegu wieczorem przeplukalam jame ustna plynem eludril, co wiem juz teraz, ze bylo bledem. Bol nie ustawal i wczoraj zglosilam sie do mojego dentysty. Powiedzial ze wszystko jest ok ale zdjal mi jeden szew (zostawil dwa). Dzisiaj rano patrze na rane i chyba sie rozeszla - widze tam szary nalot w zaglebieniu. Co to oznacza? Czy to suchy zebodol? Nie moge sie skontaktowac z moim dentysta dzisiaj.

Trudno ocenić zębodół bez badania. Jeżeli ból będzie się utrzymywał proponuję ponowną wizytę u stomatologa. Do tego czasu proponuję pobierać środki z grupy przeciwbólowo przeciwzapalnych np. Ibuprom. Nawiasem mówiąc ja osobiście nie zalecam płukania przez 2 doby po usunięciu zęba. Pozdrawiam