Czy to jest Zespół Leku Napadowego?

Witam, mam 22 lata i od 3 lat mam te dziwne ataki, a mianowicie zaczęły się po wypadku, któremu uległem, po około 2 tygodniach. Wyglądało to tak, że ciężko mi się oddychało, gdy się kładłem - kręciło mi się w głowie, robiło się strząśnie mi gorąco, drętwieniały mi kończyny, czułem suchość w buzi, miałem bóle głowy, bóle brzucha, w trakcie ataków musiałem iść do toalety się wypróżnić. Zacząłem leczenie u psychiatry, ale wyglądało to tak, że lekarz dał mi jakieś tabletki i już - żadnych konkretnych rozmów tylko pierwszy wywiad i koniec. Nie brałem tych tabletek, bo bałem się, że będzie po nich jeszcze gorzej, a poza tym bałem się opinii publicznej. Od jakiegoś czasu mam rzadkie te napady i o wiele słabsze niż wcześniej, ale nadal uciążliwe. Proszę o jakąś radę, bo ciężko mi z tym żyć:(

Witam! Opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia lękowe z napadami paniki. Bardzo często jest tak, że ich przyczyną sa włąśnie różnego rodzaju wydarzenia traumatyczne. Należą do nich również wypadki komunikacyjne. Takie wydarzenia powodują załamanie naszych dotychczasowych sposobów radzenia sobie i spada wtedy nasza odporność na stres. Często jest tak, że w takich przypadkach czas, jaki upłynął od danego zdarzenia, może spowodować osłabienie objawów, ale jak sam Pan zauważył, one nadal się utrzymują i niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy najbliższej sytuacji o podobnym charakterze, objawy powrócą.

Pisał Pan, że udał się już na wizytę do lekarza psychiatry, ale z tego, co Pan pisze, nie zastosował się Pan do zaleceń i nie brał zapisanych leków. Myślę, że skoro zostały zapisane, to lekarz widział ku temu wskazania. Leki miały za zadanie obniżyc poziom lęku i nasilenie objawów, o których Pan pisze w mailu.

Proponuję, aby udał się Pan do psychologa / psychoterapeuty, który pomoże Panu poznać istotę Pana zaburzenia oraz pomoże poradzić sobie z napadami lęku poprzez różnego rodzaju techniki psychologiczne. Bardzo wiele osób korzysta z pomocy psychiatry, psychologa. Są to osoby z różnego rodzaju problemami, oczywiście mogą być to poważne zaburzenia psychiczne, ale nie tylko.

Czasami po prostu nie radzimy sobie z pewnymi sytuacjami, porady znajomych stają się niewystarczające i wtedy potrzebna jest pomoc specjalisty. Proszę dać sobie szansę i nie pozwolić na to, by przegrał Pan walkę ze strachem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!