Czy to już czas żeby zakończyć ten związek?

Jestem z chłopakiem 3 lata, oboje mamy 20 lat. Zaczęliśmy jako gówniarze i popełniliśmy wiele błędów w naszym związku, poczynając od wyzwisk aż do zdrady, obustronnej. 1,5 roku temu wszystko się zmieniło, zaczęliśmy jakby nowy etap, wszystko już się układało i przyznam, że oboje byliśmy bardzo szczęśliwi. Potem wyjechałam na studia, zaczęła się obsesja zdrady, zakazy i ograniczenia, jednak wszystko to znosiłam, bo uznałam, że miłość wszystko wybaczy. Od miesiąca jest totalna masakra... Nie możemy się w niczym dogadać, parę dni temu pocałował się z inną dziewczyną, przymknęłam na to oko, bo mieliśmy już podpisaną umowę na nowe mieszkanie... Pomysł z mieszkaniem miał na celu ratowanie naszego związku. Jednak nie wyszło, zwolnili go z pracy i musieliśmy zrezygnować z naszego lokum. Wpadłam w szał, płakałam, trzęsłam się i obwiniałam cały świat, a najbardziej jego za to, że nie spełni się moje marzenie. Po tej sytuacji zostawił mnie... Powiedział, że jest już zmęczony, że już od dłuższego czasu nam nie wychodzi i najwidoczniej "nie jesteśmy sobie pisani". A ja? Co mam zrobić? Nie chcę Go stracić! Planowałam z nim całe życie, ale z drugiej strony wiem, że ma rację, tego się już nie da uratować. Jak idiotka wypisuję do niego, proszę o szanse, a On nawet nie odpisuje... Jak mam zacisnąć zęby i nie poniżać się bezskutecznie? Tak strasznie mi go brakuje...

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Emocje związane z rozstaniem nie są przyjemne, tym bardziej jeśli zostaje się porzuconym. Nie ma skutecznego lekarstwa niż czas, ale o tym pewnie Pani wie.
Może Pani spróbować napisać list do niego, co bardziej miałoby pomóc Pani niż jemu. Wiadomo, że poprzez wyrzucenie emocji, powiedzenie tego co czujemy, myślimy jest nam lżej. Może Pani również porozmawiać z psychologiem, zastanowić się jak wykorzystać tę sytuację, żeby w przyszłości nie popełnić podobnych błędów w związku. Warto również wzmocnić swoją samoocenę.
Pozdrawiam