Czy to miesiączka czy coś z ciążą?

Mam 17 lat. Współżyłam z moim chłopakiem w dni płodne bez zabezpieczenia. Ostatnią miesiączkę miałam 5 maja. Na początku czerwca zaczął boleć mnie brzuch. Kolejnej miesiączki miałam dostać 5 czerwca. Spóźniała mi się. Poszłam do lekarza rodzinnego i stwierdził na 90% ciąże. Test był pozytywny, lecz druga kreska blada. Do ginekologa mam iść 6 lipca. A tu nagle, dzisiaj,1 lipca, dostałam miesiączkę. Towarzyszy mi straszny ból brzucha. Czy coś się dzieje ? Boję się, że coś z ciążą... na wizytę czekam z niecierpliwością. Proszę o szybką odpowiedź.

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Skąpe krwawienia/plamienia i niezbyt nasilone bóle w pierwszym trymestrze ciąży nie są niepokojące. Jeśli jednak obserwujesz intensywne krwawienie i odczuwasz silny ból podbrzusza, to bardzo prawdopodobne, że dochodzi do poronienia. Radzę niezwłocznie zgłosić się na izbę przyjęć ginekologiczno-położniczą!

Pozdrawiam serdecznie.